СтатьиПартнерский материал

Карьерные возможности больших городов

Карьерные возможности больших городов

Великі міста мають чимало переваг для працевлаштування. Знайти роботу в мегаполісах — Львові, Харкові, Одесі чи Києві — простіше, ніж у маленьких містах або сільській місцевості. На сьогодні кожен вищий навчальний заклад у своїй структурі має підрозділи сприяння працевлаштуванню, де фахівці готові надати кваліфіковану допомогу кожному, хто бажає знайти роботу або підробіток у вільний від навчання час чи місце практики. Так, підрозділи сприяння працевлаштуванню провідних університетів тісно співпрацюють між собою задля обміну досвідом та підвищення рівня працевлаштування молодих фахівців на українському ринку праці.

Великі міста відрізняються своєю самобутньою архітектурою, унікальною історичною спадщиною і, як виявляється, відрізняються кар’єрними пріоритетами.

За словами керівника Відділу сприяння працевлаштуванню студентів та випускників Львівського національного університету ім. Івана Франка, Ірини Сновидович, особливостями Львову є «кадровий голод» - і тут все працює за принципом «гарний студент — гарні пропозиції». Гарних пропозицій для студентів на ринку достатньо. Представники бізнесу дуже розраховують на університети і готові співпрацювати, тому що сучасний бізнес, а особливо середній бізнес, зараз жорстко відчуває конкуренцію та перетягування хороших спеціалістів за межі країни.

Відділ сприяння працевлаштуванню студентів та випускників Львівського національного університету ім. Івана Франка провів вибірковий моніторинг працевлаштування випускників попередніх років. За результатами опитування, 55,7% зазначили, що вони офіційно працевлаштовані, 17,6% відкрили власну справу (приватні підприємці), 7% - це фрилансери, 5% продовжують навчання (аспірантура, навчання за кордоном), а решта - це незайняті особи (перебувають на обліку у центрі зайнятості, декретній відпустці та особи, що перебувають за межами країни). Випускники, які працюють за спеціальністю, становлять 52,3%, працюють не за спеціальністю 37,8%. З числа опитаних 73,5% зазначили, що мають перспективу кар’єрного росту і задоволені роботою.

Сучасна молодь, зокрема студенти, прагнуть фінансової незалежності, про що свідчать результати моніторингу. Так, 41,6% опитаних зазначили, що знайшли свою роботу під час навчання в університеті.

Університет спільно з роботодавцями активно сприяє професійному розвитку студентів. Задля реалізації цієї мети проводяться різноманітні заходи — це Ярмарки кар’єри, тренінги, консультації, екскурсії на підприємства, інтерактивні семінари.

Директор Навчального центру практичної підготовки і працевлаштування Управління якості освіти Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Дмитро Лобанов, наводить результати дослідження «Kharkiv IT Research». Вони свідчать про «кадровий голод» в IT-галузі. Однак відзначено і декілька цікавих фактів, що у 2025 році університети зможуть підгодовувати необхідну кількість кадрів для різних галузей. Іншим фактом є те, що галузь «переманює» фахівців із суміжних галузей або із зовсім відмінних.

Завідувач Відділу сприяння працевлаштування випускників і студентів Одеського національно університету ім. І.І. Мечникова, Олена Бойко, зазначає, що одеський регіон є своєрідним. Окрім популярних професій, що притаманні багатьом великим містам, таких, як юристи, економісти та технічні фахівці, дуже популярними є професії, пов’язані з морем. Ці професії приваблюють багатьох молодих людей, і пояснюється це тим, що професія моряка є більш високооплачуваною порівняно з іншими та овіяна романтикою. Але в цій галузі за останні десятиліття з’явилися проблеми. Власного флоту вже немає, а влаштуватися в міжнародні компанії складно. Хоча і на березі є достатня кількість уже осучаснених професій.

Великий попит є на економістів, менеджерів і найбільш затребуваною професією є програміст, фахівець комп’ютерних систем. Саме в цій сфері спостерігається найвищий попит на фахівців, до того ж і вакансії різноманітні: від простого спеціаліста з обслуговування комп’ютерів до найбільш «просунутих» програмістів та фахівців зі штучного інтелекту.

Директор Центру зв’язків з роботодавцями та сприяння працевлаштуванню студентів «Перспектива» Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана переконана, що в столиці роботу не може знайти тільки дуже лінивий. Щодо студентів університету, то з кожним роком збільшується число тих, хто поєднує навчання і роботу з першого курсу. Є чимало прикладів і тих, хто під час навчання став підприємцем. Більшість випускників працюють за фахом і мають блискучий кар’єрний шлях.

Великі міста — це виклики і можливості для реалізації найамбітніших кар’єрних планів!

kneu.edu.ua

Facebook

Вакансии дня

Комментарии